Energia ze słońca

Znaleźliśmy się w punkcie krytycznym. Eksploatujemy wszystko, co da się wyeksploatować na naszej planecie, często nie zastanawiając się, co zrobimy, gdy nieodnawialne źródła energii wyczerpią się. Dlatego powstał projekt Energia OdNowa. Punkt Krytyczny – żebyśmy mieli szansę zatrzymać się na chwilę, dowiedzieć się czegoś o naszych działaniach i tym, co możemy zrobić dla Ziemi i dla nas.

Odnawialne i nieodnawialne źródła energii

Codziennie potrzebujemy energii: korzystając z komputera, przygotowując posiłki, słuchając muzyki, oglądając film… Aby taką energię wytworzyć, korzystamy z różnych źródeł. Zasób niektórych z tych źródeł odnawia się bardzo szybko, w przypadku innych wykorzystanie jest dużo szybsze niż uzupełnianie. I właśnie te, które nie odnawiają się w krótkim czasie, np. węgiel kamienny, ropa naftowa czy gaz ziemny są najpopularniejsze. Tymczasem, moglibyśmy wykorzystywać odnawialne źródła energii: energię słoneczną, energię wiatru, energię grawitacyjną wody.

Słońce i wiatr

Dobra wiadomość jest taka, że coraz częściej mówi się (ale i wykorzystuje) o energii wiatrowej i słonecznej. To naprawdę dobry kierunek – słońce stanowi najlepsze źródło energii. Do Ziemi dociera bowiem aż sześć tysięcy razy więcej mocy niż wynosi zapotrzebowanie ludzkości. Wystarczy tylko z tego skorzystać. Pomocne są w tym panele słoneczne, które odpowiednio zainstalowane mogą zapewnić energię niezbędną do prawidłowego działania urządzeń w naszym domu -stajemy się nie tylko konsumentami, ale też producentami. I dajemy odetchnąć naszej planecie.

Zachęcam Wam do zgłębienia tego tematu i obejrzenia filmu „Punkt Krytyczny Energia ze słońca”:

 

 

 

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.